Resource 4 LT

Report 1 Downloads 119 Views
l

hl o cs

gene

ns o i t a r io gene r a t

o cho

@s

s@ n

4

KAIP TĘSTI VEIKLĄ TOLIAU

Viena iš galimybių tęsti generations@school projektą – jungtinis iniciatyvos plėtojimas Europos mokyklose.

Bendradarbiavimu grindžiamas kartų bendravimo projektas tarp Europos mokyklų Tam tikslui Europos eTwinning (el. Dvynių) švietimo programą, kuri suteikia jums galimybes elektroniniu būdu susirasti Europos mokyklas, kurios norėtų keistis informacija apie kartų bendravimo projektus, galite panaudoti 2012-ųjų, Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metų, veiklai plėtoti. www.etwinning.net suteikia galimybes Europos mokykloms prisijungti prie duomenų bazės ir ieškoti labiausiai tinkančių mokyklų, su kuriomis galėtų sukurti švietimo, tarpdalykines, Europos masto ir IRT pagrindu veikiančias švietimo ir kalbų mokymosi partnerystes ir su kuriomis būtų galima plėtoti tarptautinius mainus.

Siūlome pasinaudoti šia platforma ir parengti švietimo projektus, kuriuose daugiausia dėmesio būtų skiriama kartų ir tarpkultūriniam dialogui.

Tikslai moksleiviams • Plėtoti dialogą kartų solidarumo tema. • Pagerinti moksleivių praktinius IRT įgūdžius. • Ugdyti vaikus taip, jie domėtųsi kitomis kalbomis ir kitomis kalbomis. • Padėti geriau suprasti Europos Sąjungos pilietybę ir integruoti jos kalbų bei kultūrų gausą.

• Ugdyti vaikus, gebančius sklandžiai rašyti.

1/2

www.active-ageing-2012.eu

© European Commission, 2012.

• Sukurti galimybę kartu mokytis, dalytis savo nuomonėmis ir žiniomis.

4

KAIP TĘSTI VEIKLĄ TOLIAU

gene

ra tio

n

ch s@s

o ol

Galimi įgyvendinimo būdai Praėjus Europos kartų solidarumo dienai, eTwinning interneto svetainėje galėsite susirasti mokyklas, kurios Europos kartų solidarumo dieną pasikvietė į svečius vyresnio amžiaus žmones, ir kartu su savo moksleiviais įdėti klausimyną, kuris padėtų keistis informacija su tokio pat lygio klase. • Pirminis klasių keitimasis informacija – projekto pristatymas: mokyklos, klasės ir moksleiviai papasakoja apie save. • Tolesnis keitimasis informacija apie kartų – jaunimo ir senjorų – sąsajas vyksta plėtojant kartų dialogą. Moksleiviai keičiasi informacija apie Europos kartų solidarumo dieną ir projektus, kuriuos parengė klasėje po susitikimo su vyresnio amžiaus žmonėmis.

Į ką reikėtų atsižvelgti?

· Pilietiškumo akcijoms skirti projektai, kurių metu klasės partnerysčių pagrindu dirba su vyresnio amžiaus žmonėmis, draugijomis ir senelių namais. · Tarpkultūriniai ir kartų bendravimo projektai: literatūros skaitymai, pasakojimai, poezijos skaitymai (poezijos skaitymo konkursai),

spektakliai, muzikos, šokių, dainavimo, sodininkystės, gamtos mokslų ir pan. projektai. · Palikimo išsaugojimo projektai, pagrįsti istorijomis iš pirmųjų lūpų, t. y. tų asmenų, kurių gyvenime buvo nepaprastų ir istorinių gyvenimo įvykių (lygiagrečiai su istoriją liudijančiais dokumentais), pasakojimais ir pan. · Tarptautiniai klasių, dalyvaujančių kartų bendravimo projektuose, mainų projektai.

Carole Gadet, bendrų kartų projektų ekspertė, Ensemble Demain (www.ensembledemain.com) steigėja ir Prancūzijos valstybinės švietimo ministerijos Bendrų kartų projektų bei studijų padalinio tarnautoja.

2/2

www.active-ageing-2012.eu

© European Commission, 2012.

Savo klasėse mokytojai gali parengti ir įgyvendinti kartų bendravimo projektus: