Правила за участие в конкурса generations@school За да участвате в нашия конкурс трябва да качите снимки от вашето мероприятие в групата generations@school на сайта Panoramio. Снимките ви трябва да съдържат:
Заглавие включващо информация за училището ви и проекта (наименование на училището, класа, име на проекта / мероприятието, град и държава).
Кратки разяснителни коментари за това, което се случва на снимката.
Качените снимки трябва да са във формат jpeg, bmp, tiff или png. Максималният допустим размер на снимките е 200 KB. Коментарите могат да бъдат на всеки от 23 езика, които се говорят в страните-членки на ЕС: английски, български, гръцки, датски, естонски, ирландски, испански, италиански, латвийски, литовски, малтийски, немски, полски, португалски, румънски, словашки, словенски, унгарски, финландски, френски, холандски, чешки, или шведски. Всеки пост с политически некоректно съдържание ще бъде премахнат от групата. Интересуваме се най-вече от снимки на:
Стари и млади, които извършват съвместна дейност
Стари и млади, които разговарят
Рисунки и произведения на изкуството сътворени в сътрудничество между учениците и възрастните хора
Изображения с информация какво са научили учениците за някой от друго поколение по време на вашето мероприятие, както и интересна случка или коментар станали по време на събитието
Ние ще изберем най-добрите проекти generations@school измежду всички предложения. Търсим оригинални проекти за диалог между поколенията, които имат безспорно въздействие върху участниците. Успешното мероприятие трябва да бъде забавно, образователно, с много разговори и може би вие заедно ще генерирате иновационни идеи в сферата на солидарността между поколенията. Често, най-добрите проекти са тези, които са лесни за реализация и служат за вдъхновение на останалите! Всички училища в страните-членки на ЕС, както и в Исландия, Норвегия и Лихтенщайн могат да провеждат мероприятия. Кандидатурата за конкурса може да бъде подадена както от самото училище, така и от отделен клас.
1
Персоналът и семействата на тези, които са ангажирани с подбора и оценяването на предложените проекти нямат право да подават заявки за участие в конкурса. Кандидатурите трябва да бъдат подадени най-късно до 30 юни 2012 г. Журито ще се произнесе през септември 2012 г. Кандидатурите получени след посочената крайна дата няма да бъдат разглеждани. Всички участници, училища / класове, ще получат грамота от Европейската комисия. Всяка държава ще получи по една награда, или общо – 27 победители. Училищатапобедители ще получат ваучер на стойност 300€ за закупуване на материали, с които да реализират нови проекти за диалог между поколенията съвместно с друго училище, което досега не е участвало в инициативата. Наградените училища в цяла Европа ще играят ролята на наставници за насърчаване на солидарността между поколенията. Наградите ще бъдат изпратени само на училища с адреси в европейския съюз. Наградите са сведени до 1 награда за всяка държава. Победителите ще бъдат уведомени по телефона и чрез и-мейл, най-късно през октомври 2012 г. Имената на училищата-победители, държавите и имената на проектите ще бъдат публикувани на сайта през октомври 2012 г. Оценяването ще премине през два етапа: екипът на проекта generations@school ще сведе кандидатурите до два финалиста от държава. Журито съставено от представители на различни поколения: експерти и членове на Европейската комисия, ще излъчи 27-те победители в конкурса generations@school измежду 54-мата финалисти. Решенията на журито са окончателни и неоспорими. Кандидатурите трябва да са оригинални и авторски, да не са печелили предишни награди, да не са публикувани преди това и трябва да са подходящи за публикуване. Изпращането на кандидатурата (чрез качване на снимките в групата generations@school на сайта Panoramio) упълномощава Европейската комисия да публикува, използва, адаптира, редактира и/или променя снимките. Кандидатурата може да бъде публикувана на официалния уебсайт http://europa.eu/active-ageing-2012. Конкурсът generations@school не носи отговорност за грешки причинени от електронен трансфер на данни, в резултат на който се е получил пропуск, прекъсване, изтриване или забавяне на операция или изпращане. Пълната информация, необходима на участниците, както и наборът от източници ще са достъпни онлайн на www.historypin.com/gats считано от 1 март 2012 г.
2