Station One: Chelsea ran 3 miles and Dave ran 3 times farther. How many miles did Dave run?
Station Three: Three: A baseball hat cost $4. A baseball jersey cost five times as much. How much does the jersey cost?
Station Five: Five:
Station Two: Two: Molly purchased 8 pizzas for $7 each. How much did she pay altogether?
Station Four: Four: A paperback novel cost $3. A dictionary cost 6 times as much. How much does the dictionary cost?
Station Six: Six:
John has 2 times as many 12 eggs fit in a carton. I bought 3 cartons. How chocolates as Steve. If many eggs did I buy? Steve has 3 chocolates, how many does John have?